Milletvekili Adayı ve Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş Açıkladı: Alkol ve Sigaraya Zam Geliyor

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili adayı ve Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, 1-2 gün içerisinde alkol ve tütün ürünlerine yüksek oranda zam yapılacağını açıkladı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Ankara Milletvekili adayı ve Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, içki ve sigaraya zam yapılacağını söyledi.

Gazete Duvar’ın YouTube kanalında yayınlanan “Duvar Özel” programına katılan Özgür Aybaş yapılacak zamlarla ilgili olarak şunları söyledi:

‘Normalde alkollü içkilere ve tütün mamullerine altı ayda bir ÖTV oranında zam geçişi olurdu. Maalesef görüyoruz ki, iki ayda bir zam geçişi oluyor. Hatta önümüzdeki bir-iki haftalık süreçte yine yüksek oranda büyük bir zam geçişi var.’

Alkollü içecek satan işletmelerinde maliyetler nedeniyle işten çıkarmalara yöneldiğini dile getiren Aybaş şu ifadeleri kullandı:

‘Kafe ve bar işletmelerinde çalışan binlerce personel var. Maliyetler yükseldiği için personel azaltmaya gidiyorlar. Komisi, garsonu, valesi birçok kesimi etkiliyor. Bu ideolojik vergilendirme sistemi, bu işi yapan meslek gruplarını çok yüksek oranda etkilemiştir.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir