Meteoroloji’den rüzgar ve sağanak uyarısı: Hafta sonu da sürecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan tahminlere göre yurdun birçok noktasında yağış ve rüzgar etkili olacak. Tahminlere göre hafta sonu da yağış ve rüzgar yurdun birçok noktasında etkisini sürdürecek. Yağışın hakim olduğu noktalarda hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş beklenirken, yağışların yeni haftanın ilk günlerinde yurdu terk etmesi bekleniyor.

YAĞIŞLAR BAZI ŞEHİRLERDE KUVVETLENECEK

Yapılan son değerlendirmelere göre, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Bartın ve Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Adana’nın ve Osmaniye’nin güneyi, Hatay’ın kıyı kesimleri, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in batısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

RÜZGAR UYARISI

Güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetlice, yağış alan yerlerde yağış anında ve öğle saatlerinden sonra Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında daha kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir