İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

Gazeteci İsmail Saymaz, yaklaşık 20 aydır çalıştığı Halk TV’den ayrılarak Sözcü grubuyla ile anlaştı. Karar sonrası açıklama yapan Halk TV yönetimi, Saymaz’ın sözleşmesi bitmeden kanaldan ayrılmasını etik bulmadığını duyurdu. Peki, İsmail Saymaz nerede, hangi kanalda çıkıyor?

İSMAİL SAYMAZ HANGİ KANALA GEÇTİ?

Saymaz’ın yeni adresinin ise daha önce görev yaptığı Sözcü grubu oldu. Saymaz’ın hem Sözcü TV’de program yapacağı hem de Sözcü gazetesinde yazacağı öğrenildi.

Halk TV yönetimi ise Saymaz’ın etik davranmadığını belirterek, “Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir. Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik. Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için Halk TV’den ayrılmakta ısrar etti. Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz.” açıklamasında bulundu.

Sözcü TV Genel Müdürü Alişer Delek sosyal medyadan Saymaz’a hoş geldin mesajı yolladı. Delek, “Sevgili arkadaşım, son dönemin en iyi muhabir/gazetecisi İsmail Saymaz aramıza hoş geldin. Seninle daha da güçlü olacağımız kesin. Sözcü TV’den gözünüzü alamayacaksınız…” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir