Hesaba itiraz “haksız tahrik” sayıldı… Pavyon dayağı… Hem darp edildi hem hesabı ödedi

İlginç olay İstanbul Sancaktepe’de gerçekleşti. Bir müzikhole giden Recep G.(25) güzel vakit geçirdi. Arkadaşı da geldi, birlikte eğlendi. Ancak eğlence gelen hesapla birlikte sona erdi. 2021 yılında meydana gelen olayda antep fıstığı ve içecekler için 354 lira hesap geldi. Hesabı çok bulan Recep G., itiraz etti. Masaya gelen müzikhol sahibi Hüseyin D.(53), müşteri ile tartıştı. Ardından yumruklamaya başladı. Çalışanların da dahil olduğu kavga adliyeye yansıdı. Mekan sahibi hakkında “yaralama” ve “, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçlarından 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HEM DARP EDİLDİ, HEM HESABI ÖDEDİ

Eğlenceyle başlayıp kötü biten bir gece geçiren Recep G., “Hesap bize göre kabarık olduğu için geri yolladım. Aynı hesap yeniden gönderildi. Mekanın sahibi geldi. Kendisine yedimiz içtiğimiz şeylere göre hesabın fazla olduğunu söyledim. Boynumu koltuğunun altına alarak yumrukla vurmaya başladı. O sırada cebimdeki cüzdanım düştü. İçinde ki paraları aldıklarını fark ettim. Hesaba itiraz ettiğim darp edildim. Ayrıca adisyondaki hesaba itiraz etmeme rağmen darp edildikten sonra ödedim” dedi.

“MASAYA GİDİP HAYIRDIR DEDİM”

Mekan sahibi sanık Hüseyin D. ise iddiaları reddederek, “Masaya gidip ‘hayırdır’ dedim. Masaya yumruk vurdu. Ben onlara ‘gençler paranız yoksa sonra ödersiniz gidin’ dedim. Bir demet para çıkarıp ‘vermiyorum, adam gibi’ deyince ‘vermeden çıkamazsınız’ dedim. O bana yumruk salladı” dedi. Ancak mekanın kameralarında Hüseyin D.’nin kavgaya girdiği ve bazı kişilerin elinde sopa olduğu görüldü.

“MÜŞTERİNİN SÖZLERİ NEDENİYLE DARP ETTİ”

Sabah gazetesinden Arzu Kaya’nın haberine göre, mahkeme heyeti ise mekan sahibi Hüseyin D.’nin kendisini cezadan kurtarmaya dönük savunmasına itibar edilmediğini ancak müşterinin sarf ettiği sözlerin etkisiyle, haksız tahrik altında olayı gerçekleştirdiğini belirtti. Haksız tahrik indirimiyle “kasten yaralama” 5 ay 25 gün hapis cezası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir