Ethereum Etkinliğinde Türkiye Haritası ve Bayrağını Yanlış Gösteren Ekip Özür Diledi

DevConnect İstanbul etkinliğinde konuşmacı olarak yer alan Kaan Uzdoğan, yanlış bir Türkiye görseli kullanması sebebiyle sosyal medya üzerinden eleştirilere maruz kaldı. Bu durum karşısında Uzdoğan bir açıklama yaparak herkesten özür diledi. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Bugün başlayıp 19 Kasım’a kadar sürecek olan Devconnect İstanbul etkinliği, Vitalik Buterin’in de aralarında olduğu birçok konuşmacıyı ağırlayacak.

Etkinliğin bir parçası olan ETHGünü’nde Kaan Uzdoğan’ın İstanbul’un seçilme sebebine dair sunumunda yaşanan bir aksilik ortalığı karıştırdı.

Uzdoğan’ın sunumunda kullandığı Türkiye haritası ve bayrağı hatalı olarak gösterildi, haritada Doğu Anadolu Bölgesi eksik gösterilirken Türk bayrağındaki yıldız beş yerine altı köşeliydi.

Bu görsellerin sosyal medyada yayılması üzerine yoğun tepkiler oluştu.

Uzdoğan, sunumundaki görselleri yapay zeka yardımıyla hazırlattığını ve hatayı geç fark ettiğini belirtti.

Görsellerin yanlışlıkla oluşturulduğunu, bunun tamamen kendi hatası olduğunu ve görselleri sunumdan çıkaracaklarını ifade ederek özür diledi.

ETHGünü’nün resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise Ethereum ekosisteminin dünyanın en değerli kentlerinden birinde ağırlanmasının gurur verici olduğu ancak yaşanan olayın üzüntü ve mahcubiyet yarattığı belirtildi.

Ekip olayın kasıtlı olmadığını, yoğunluk içinde kontrol edilmeden konulan görselin katılımcıları ve topluluğu üzdüğü için özür dileyerek yaşanan olayın sorumluluğunu üstlendi.

Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir