Bakan Fidan’ın terörle mücadele açıklaması DEM’lilerin zoruna gitti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığının 2024 yılı bütçesi ve 2022 yılı kesin hesabının görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda soru-cevap bölümünde milletvekillerinin yönelttiği soruları cevapladı.

Konuşmasında Türkiye’nin Suriye ve Irak’ta yürüttüğü sınır ötesi operasyonlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Fidan, terör örgütü PKK’nın varlığını devam ettirdiği sürece operasyonların devam edeceğini vurguladı.

Terörle mücadelenin son sürat devam ettiğini belirten Fidan’ın ‘teröre geçit yok’ mesajı DEM Parti’lileri rahatsız etti.

Terör örgütüyle mücadeleyi hazmedemeyen DEM’li vekiller oturdukları TBMM sıralarından tepki gösterdi.

“Sınır ötesinde vurulanların hepsi örgüt mensubuydu”

Bakan Fidan HDP/DEM Partili Meral Danış Beştaş’ın terörle mücadeleye ilişkin eleştirilerine şöyle cevap verdi:

“Türkiye’nin sınır ötesi operasyonları ile Gazze’de olan olayları kıyaslamak büyük bir talihsizlik. Biz hiçbir şekilde sivil kayıplarına mahal bırakmamaktayız. Ben yıllarca sınır ötesi harekatlar içerisinde bulundum. Hiçbir şekilde sivil kaybı olmadı. PKK terör örgütünün silahlı varlığı devam ettiği sürece oradaki faaliyetlerimiz devam edecek. Örgüt mensupları hedef alınırken çok titiz bir meşakkatli istihbari süreçten geçiriliyor. Şimdiye kadar vurduğumuz hiçbir örgüt mensubu ‘örgüt mensubu değildir’ diye ilan edilmedi. Sınır ötesinde vurulanların hepsi örgüt mensubuydu. Bunlar gizli saklı değil, hepsinin ismi gazetelerde yayınlanıyor. Bir kişi çıkıp da ‘Bunlar örgüt mensubu değildir’ demedi, hepsi örgüt mensubudur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir